PTTK Lubań

SCREEN

Menu Style

Rajd Jesień 2013

Rajd Górski "Jesień Lubańska 2013"Zapraszamy Państwa na Rajd pieszy w góry. Trasy Nordic Walking Góry Izerskie , Karkonosze , zapraszamy...

.Istnieje możliwość przygotowania tras indywidualnych , Na trasach niezabraknie na pewno doświadczonego przewodnika , cudownych widoków oraz dobrego humoru .Zapraszamy również na trasy NORDIC WALKING

rajd jesien 2013

1. CELE RAJDU :

- poznawanie piękna Sudetów Zachodnich

- popularyzacja turystyki kwalifikowanej

- zdobywanie odznak turystycznych

- uczczenie 140 lecia powstania Towarzystwa Tatrzańskiego

1. TRASY RAJDU :
  1. 1.4-dniowa: start 26.09.13r. Szklarska Poręba Górna dworzec PKP godz. 10:00 cena 120 zł

Przebieg trasy: Szklarska Poręba – Wodospad Kamieńczyka – Schr. Na Hali Szrenickiej – Twarożnik – Pramen Labe – Labska bouda – Pancavsky vodopad – Vrbatova bouda – Vosecka bouda – Schr. Na Hali Szrenickiej – Końskie Łby – Mokra Przełęcz – Czarcia Ambona – Przełęcz Pod Śmielcem – Śnieżne Kotły – Schr. Pod Łabskim Szczytem – Mokra Przełęcz – Schr. Na Hali Szrenickiej – Przełęcz Szklarska – Rozdroże pod Cichą Równią – Rozdroże pod Zwaliskiem – Szklarska Poręba Górna .

1. 2.3-dniowa: start 27.09.13r. Szklarska Poręba Górna dworzec PKP godz. 10:00 cena 120 zł

Przebieg trasy: Szklarska Poręba Górna – Zakręt Śmierci – Wysoki Kamień – OW Rzemieślnik nocleg ze śniadaniem – Szklarska Poręba Huta – Wysoki Most – Schr. Pod Łabskim Szczytem – Wodospad Szklarki – Muzeum Wlastimila Hofmana – OW Rzemieślnik nocleg ze śniadaniem – Szklarska Poręba Dolna – Żółta Skała – Piechowice.

1. 3.3-dniowa: start 27.09.13r. Świeradów Zdrój dworzec PKS godz.10:00 cena 100 zł

Przebieg trasy: Świeradów Zdrój – Stóg Izerski – Smrek – Schr. Na Stogu Izerskim – Łącznik – Suchacz – Izerska Hala – Rozdroże pod Kopą – Polana Izerska – Schr. Na Stogu Izerskim – Czerniawa Zdrój – Zajęcznik – Świeradów Zdrój.

1. 4.2-dniowa: start 28.09.13r. Świeradów Zdrój dworzec PKS godz. 10:00 cena 60zł

Przebieg trasy: Świeradów Zdr. - Polana Izerska – Stacja Turystyczna Orle – Rozdroże pod Cichą Równią – Rozdroże pod Kopą – Polana Izerska – Świeradów Zdrój.

1. 5.2-dniowa: start 28.09.2013r. Rębiszów dworzec PKP godz. 10:00 cena 35 zł

Przebieg trasy: Rębiszów – Ciemny Wądół – Jastrzębiec – Sępia Góra – Krobica – Kamień schr.PTSM Halny – Mirsk – Proszówka - Zamek Gryf – Gryfów Śląski.

1. 6.2-dniowa (trasa dla NORDIC WALKING): start 28,09,2013r. Świeradów Zdrój dworzec PKS godz.10:00 cena 40zł

Przebieg trasy: Świeradów Zdr. - Sępia Góra – Gierczyn – Kamień schr. PTSM Halny – Wolimierz – Giebułtów – Złotniki Lubańskie - Gryfów Śląski.

1. 7.1-dniowa: start 29.09.2013r. Leśna dworzec PKS godz. 10:00 cena 10zł

Przebieg trasy: Leśna – Zamek Czocha – Jezioro Złotnickie – Gryfów Śląski.

1. 8.1-dniowa: start 29.09.2013r. Leśna dworzec PKS godz. 10:00 cena 10zł

Przebieg trasy: Leśna – Bożkowice – Grodnica – Jałowiec - Lubań.

1. 9.1-dniowa: start 29.09 .2013r. Szklarska Poręba Górna dworzec PKP godz.10:00 cena 10zł

Przebieg trasy: Szklarska Poręba Górna – Biała Dolina – Huta – Wodospad Kamieńczyka – Marysin – Wodospad Szklarki – Szklarska Poręba Dolna PKP,

1. 10.1-dniowa (trasa dla NORDIC WALKING): start 29.09.2013r. Świeradów Zdrój dworzec PKS godz. 10:00 cena 15zł

Przebieg trasy: Świeradów Zdr. - Sępia Góra – Stara Jodła – Antoniów – Kwieciszowice przystanek PKP.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA:

- zgłoszenie uczestnictwa na „Karcie zgłoszenia” potwierdzonej przez instytucję zgłaszającą do 23.09.2013r.

- wpłacenie wpisowego do dnia 23.09.2013r.

- ubezpieczenie uczestników – członkowie PTTK objęci są dodatkowym ubezpieczeniem NNW (organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki),

- przestrzeganie „Karty Turysty” oraz wszystkich przepisów i regulaminów dotyczących tras wędrówki,

- posiadanie dowodu tożsamości – strefa nadgraniczna (dowód osobisty lub paszport),

- w rajdzie mogą uczestniczyć drużyny 3-10 osobowe oraz turyści indywidualni, młodzież tylko pod opieką osób dorosłych,

- organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za poniesione w imprezie szkody i za szkody wyrządzone przez uczestników.

1. PRZYWILEJE:

-pamiątkowy znaczek rajdowy,

-przewodnictwo na trasie,

-punkty do odznak turystycznych,

-noclegi w schroniskach PTTK, PTSM, stacjach turystycznych i ośrodkach wczasowych,

V. INNE INFORMACJE:

1. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę,
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w przebiegu tras i interpretacji regulaminu.

PRZYJEMNYCH WĘDRÓWEK NA TRASACH RAJDOWYCH

ŻYCZĄ ORGANIZATORZY