PTTK Lubań

Pogórze Izerskie

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Kleinwelka

Kleinwelka-zwiedzanie Parku Dinozaurów (liczne  modele dinozaurów w naturalnych wielkościach), Małpi Gaj, Labirynt Żywopłotowy -  tor z przeszkodami, Miasteczko Miniatur - ogród człowieka pierwotnego. Super  atrakcja dla dzieci, spacer po starówce Budziszyna gotycka katedra, skarbiec  katedralny, czas wolnyCena: 93 zł,Wyjazdy: poniedziałek, z Lubania.

Liberec

Liberec - Barokowy kościół pw. Nawiedzenia NMP w Hejnicach ( ołtarz  główny z małą figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem, ozdobna ambona, wspaniały  kryształowy żyrando. Czas wolny, zamek we Frydlandzie zwiedza się dobrze  zachowane i wyposażone komnaty, zbrojownię z bogatą kolekcją rusznic, kolekcje  porcelanowych fajek,   Liberec, spacer po starówce, wjazd kolejką na górę  Jested.Cena: 77 zł,Wyjazdy: czwartek, z Jeleniej Góry,

Czeski Raj

Czeski Raj - zwiedzanie Bożkowskich Jaskiń, symbol  Czeskiego Raju Zamek Trosky z XV w. z dwoma wieżami, czas wolny, spacer przez  Prachowskie Skały.Cena: 77 zł,Wyjazdy: piątek, z Jeleniej Góry, 

Czeski Raj leży niecałe pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Pragi. Pod względem geograficznym jest ograniczony przez linię łączącą Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, wierzchołek Kopanina, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Sobotkę, Dolní Bousov. Na wschodzie przechodzi w Podkrkonoší a na północy ograniczony jest pasmem Gór Izerskich i Karkonoszy. Ten romantyczny region leżący nad środkowym odcinkiem rzeki Izery łączy w sobie rozmaitość piękna przyrody z bogactwem zabytków historycznych - ; zamków, pałaców, architektury ludowej. Właśnie dlatego już w XIX wieku goście przyjeżdżający do tutejszego uzdrowiska Sedmihorky zaczęli region ten nazywać Czeskim rajem.

Morawski kras

Morawski Kras - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych w Europie  kompleksów jaskiń, przejażdżka łodzią, wjazd kolejką górską, przepaść Macocha,  zaskakujące widoki...Cena: norm 110 zł, ulg 100 zł.Wyjazdy: sobota, z Jeleniej Góry.

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.

Skalne Miasto

Skalne Miasto + Park Safari - Skalne Miasto Adspach,  (dziwaczne piaskowe formy skalne "Fotel Babuni", "Ściana hiszpańska", jezioro,  spływ tratwą, Ogród Zoologiczny w Dvur Kralove (super atrakcja dla dzieci).Cena: norm 70 zł, ulg .60 zł<br />Wyjazdy: wtorek, sobota, z Jeleniej Góry,

Jakieś dwa kilometry od miasta Teplice nad Metują znajdują się Skały Teplickie, w kierunku na Adrszpach i Trutnov. Również i one obfitują w liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych, na niektórych ścianach zobaczycie wspinaczy. Ponadto w głębokim kanionie Sybiru mnóstwo jest zielonych kobierców paproci i mchów oraz innych zjawisk przyrodniczych.
Trasa zwiedzania mierzy 6 km i można ją pokonać w ciągu 2-3 godzin.